zms regaly wspornikowe 01

Regały magazynowe wspornikowe – zyskaj większą elastyczność przy składowaniu towarów

Regały to podstawowe wyposażenie magazynu. Przy organizacji przestrzeni do składowania warto przeanalizować różne ich rodzaje, aby możliwie najlepiej pasowały do charakteru magazynowanego towaru i ułatwiały kompletację zamówień. Regały wspornikowe przydają się do obsługi asortymentu o nietypowych gabarytach i sprawdzają się doskonale nie tylko w magazynach zamkniętych, ale też otwartych.

Elastyczne składowanie dłuższych oraz ponadgabarytowych elementów

Regały magazynowe wspornikowe służą do przechowywania produktów o dużych gabarytach, bez ryzyka uszkodzenia. Najczęściej składuje się na nich drewniane deski, materiały budowlane, tworzywa sztuczne. Ważne zalety inwestycji w regały wspornikowe to możliwość rozszerzenia o kolejne moduły w przyszłości, a także zabudowa pionowa. W celu ułatwienia dostępu należy wyposażyć pracowników w urządzenia podnośnikowe.

Ograniczone miejsce to nie problem dzięki spersonalizowanym zamówieniom u producenta

Regały wspornikowe rozwiązują częściowo problem ograniczonego miejsca ze względu na konstrukcję umożliwiającą przechowywanie towarów po obu stronach słupów. Pracownicy powinni rozkładać towary zgodnie z zasadą zrównoważonego obciążenia. Dzięki temu konstrukcja nie ulegnie wywróceniu. Producenci regałów magazynowych realizują spersonalizowane zamówienia przystosowane do potrzeb lokalowych inwestora. To w dużym stopniu ułatwia organizację przy magazynowaniu materiałów ponadgabarytowych.

Konstrukcje lekkie lub ciężkie ze składowaniem towarów jeden na drugim

Regały wspornikowe występują w wersji ciężkiej oraz lekkiej. W wielu przypadkach w takim systemie towary ustawia się jeden na drugim w celu maksymalizacji przestrzeni magazynowej. Poziomy w regałach podlegają regulacji.

 

 

przegląd regalow magazynowych

Kontrola regałów magazynowych – sprawdź stan techniczny regałów przed końcem roku

Bezpieczna gospodarka magazynowa zmniejsza straty wynikające z uszkodzenia towarów, a jednocześnie wpływa na komfort wykonywania obowiązków przez pracowników. Z tego powodu warto rozpatrzyć kontrolę regałów magazynowych przed końcem roku. Dlaczego przeglądy regałów to nie tylko przymus prawny, ale ważna usługa wpływająca na ekonomię magazynu?

Co może pokazać kontrola?

Przegląd ekspercki regałów pokazuje przedsiębiorcy, czy nie narusza nośności konstrukcji ponad wskazania producenta i czy skład posiada odpowiednio oznaczone ścieżki dla wózków widłowych oraz pracowników. Regularne przekraczanie obciążenia regału grozi uszkodzeniem wyposażenia, zapadaniem się niektórych elementów – uszkodzone regały stanowią realne zagrożenie dla pracowników.

Jak zorganizować przeglądy?

Właściciel magazynu powinien wyznaczyć pracownika odpowiedzialnego za bieżącą kontrolę systemów składowania. Obowiązkowe kontrole regałów magazynowych przeprowadza się natomiast raz na 12 miesięcy, choć warto dokonać szczegółowego przeglądu częściej, raz na pół roku.

Podsumowanie zalet eksperckich przeglądów regałów

  • eliminacja przestojów spowodowanych uszkodzeniami systemów magazynowych,
  • dopełnienie norm prawnych dotyczących prowadzenia gospodarki magazynowej,
  • ograniczenie strat wynikających z uszkodzeń towarów,
  • większe bezpieczeństwo personelu.