zms regaly wspornikowe 01

Regały magazynowe wspornikowe – zyskaj większą elastyczność przy składowaniu towarów

Regały to podstawowe wyposażenie magazynu. Przy organizacji przestrzeni do składowania warto przeanalizować różne ich rodzaje, aby możliwie najlepiej pasowały do charakteru magazynowanego towaru i ułatwiały kompletację zamówień. Regały wspornikowe przydają się do obsługi asortymentu o nietypowych gabarytach i sprawdzają się doskonale nie tylko w magazynach zamkniętych, ale też otwartych.

Elastyczne składowanie dłuższych oraz ponadgabarytowych elementów

Regały magazynowe wspornikowe służą do przechowywania produktów o dużych gabarytach, bez ryzyka uszkodzenia. Najczęściej składuje się na nich drewniane deski, materiały budowlane, tworzywa sztuczne. Ważne zalety inwestycji w regały wspornikowe to możliwość rozszerzenia o kolejne moduły w przyszłości, a także zabudowa pionowa. W celu ułatwienia dostępu należy wyposażyć pracowników w urządzenia podnośnikowe.

Ograniczone miejsce to nie problem dzięki spersonalizowanym zamówieniom u producenta

Regały wspornikowe rozwiązują częściowo problem ograniczonego miejsca ze względu na konstrukcję umożliwiającą przechowywanie towarów po obu stronach słupów. Pracownicy powinni rozkładać towary zgodnie z zasadą zrównoważonego obciążenia. Dzięki temu konstrukcja nie ulegnie wywróceniu. Producenci regałów magazynowych realizują spersonalizowane zamówienia przystosowane do potrzeb lokalowych inwestora. To w dużym stopniu ułatwia organizację przy magazynowaniu materiałów ponadgabarytowych.

Konstrukcje lekkie lub ciężkie ze składowaniem towarów jeden na drugim

Regały wspornikowe występują w wersji ciężkiej oraz lekkiej. W wielu przypadkach w takim systemie towary ustawia się jeden na drugim w celu maksymalizacji przestrzeni magazynowej. Poziomy w regałach podlegają regulacji.