Regały półkowe – nie tylko do magazynu
Regały półkowe najczęściej kojarzone są z halami magazynowymi. Dziś, dzięki znacznemu poszerzeniu ich funkcjonalności, świetnie sprawdzą się również w innych zastosowaniach.
Co wyróżnia regały półkowe?
Regały półkowe przede wszystkich charakteryzuje łatwy dostęp do przechowywanych towarów, duża wytrzymałość i nośność. Są one w stanie znosić ogromne obciążenia, co czyni je idealnymi do przechowywania każdego rodzaju sprzętu. Dodatkowo, dzisiejsze regały półkowe są bardzo proste w montażu i demontażu oraz podlegają niemal dowolnej modernizacji pozwalającej na umieszczenie w nich przegród, wieszaków czy szuflad. Gdzie regały półkowe sprawdzą się najlepiej?
Serwisy samochodowe
Warsztaty samochodowe wymagają przechowywania wielu części, narzędzi i opon. Regały półkowe dzięki zastosowaniu odpowiednich przegród i szuflad świetnie sprawdzą się do przechowywania każdego rodzaju sprzętu (regulowana wysokość półek pozwala na składowanie ich niezależnie od gabarytów), ale doskonale sprawdzą się również w przechowywaniu opon. Te, można umieszczać na specjalnych drążkach umieszczonych na półkach, co oprócz wygody zapewni duże bezpieczeństwo. Tak ułożone opony nie są w stanie zsunąć się z regału. W tej sytuacji, gdzie każdy metr przestrzeni często ma duże znaczenie, regały półkowe pozwolą na lepszą organizację warsztatu.
Biura i archiwa
W biurze czy archiwum, priorytetem jest duża pojemność składowania i łatwość dostępu do gromadzonych dokumentów. Regały półkowe nie tylko zapewniają obydwie te cechy, ale wpiszą się w każdą potrzebę biura. Można przechowywać na nich segregatory z dokumentami, akcesoria biurowe czy sprzęt elektroniczny (skanery, drukarki, faksy itp.).
Na własny użytek
Regały półkowe mają właściwie uniwersalny charakter. Można korzystać z nich nawet we własnym do mu, np. w piwnicy, gdzie priorytetem nie jest estetyka, ale możliwość składowania wielu przedmiotów na niewielkiej przestrzeni. Regały sprawdzą się w uporządkowanym przechowywaniu dowolnego sprzętu domowego – folderów, kartonów, elektroniki, a nawet do przechowywania zapasów żywności. Regały półkowe zachowują możliwość pełnej modernizacji nawet po złożeniu. Dzięki temu, jeśli zajdzie potrzeba przechowywania wysokiego lub szerokiego sprzętu, półki można w każdej chwili wyregulować.
Bardzo wysoka trwałość i nośność regałów półkowych oraz dowolna możliwość aranżacji przechowywanego towaru małych i średnich rozmiarów sprawia, że są one dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie liczy się funkcjonalność i możliwość ściągnięcia produktu bez użycia drabiny. Docenią to nie tylko sklepy, linie lotnicze czy magazyny i biura, ale również gospodarstwa domowe ponad wszystko ceniące praktyczność.