mobilny regał paletowy

Jakie są zalety regałów paletowych mobilnych?

Zalety regałów paletowych cenione są w każdym magazynie składującym hurtowe ilości produktów ze względu na łatwość montażu i regulacji oraz efektywną kontrolę stanów magazynowych. Dziś można zdecydować się na jeszcze inny rodzaj wyposażenia magazynów, który do wszystkich cech wspomnianych regałów dopisuje jeszcze jedną – znaczną oszczędność przestrzeni. Rozwiązaniem tym są regały paletowe mobilne.

Czym są regały paletowe mobilne?

Regały paletowe mobilne są systemem pozwalającym zachować pełną funkcjonalność regałów paletowych, oszczędzając przy tym miejsce z uwagi na możliwość eliminacji licznych korytarzy roboczych między poszczególnymi regałami. Systemy te wymagają montażu na posadzce magazynu szyn, na których montowane są bazy umożliwiające zamocowanie regałów paletowych.

Zwiększenie pojemności magazynowej i oszczędności

Rozszerzenie przestrzeni magazynowych wiąże się z poważnymi inwestycjami. W mroźniach lub chłodniach, gdzie każde kolejne metry sześcienne przestrzeni wiążą się dodatkowo z dużymi wydatkami związanymi z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, optymalne zagospodarowanie przestrzeni jest kluczem do rentowności przedsięwzięcia. Regały paletowe mobilne pozwalają na zwiększenie pojemności magazynowej nawet dwukrotnie, nie zwiększając przy tym kosztownej przestrzeni magazynowej. W tych branżach równie istotna jest również szeroka rozpiętość temperatury pracy tego rodzaju regałów ­– można korzystać z nich nawet przy temperaturze do -28°C.

Zastosowanie w dowolnej branży

Wykorzystanie regałów paletowych mobilnych nie ogranicza się jednak do mroźni lub chłodni. Sprawdzą się one w każdej branży, w której liczy się pojemność magazynowa, a z różnych względów nie jest możliwa jej rozbudowa lub nie jest to rozwiązanie ekonomiczne.

Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo

Oprócz możliwości składowania znacznie większej ilości towaru, atutami regałów paletowych są również wygoda i bezpieczeństwo pracy. Regały paletowe mobilne pozwalają na wytworzenie jednego dużego korytarza roboczego zamiast kilku mniejszych, co ułatwia pracę wózka widłowego i przyspiesza procesy przeładunku. Za bezpieczeństwo odpowiadają włączniki bezpieczeństwa zdolne w każdej chwili przerwać pracę silników, liczne czujniki odległości, sygnalizatory świetlne i bramki z oświetleniem.

Regały paletowe mobilne to rozwiązanie dla każdej branży, w której istotna jest przestrzeń magazynowa. Pozwalają ona znacznie ją zwiększyć bez potrzeby kosztownych inwestycji w rozbudowę hali.