mobilne regały magazynowe

Modernizacja magazynu – dlaczego warto zdecydować się na regały mobilne?

Jeden z głównych celów modernizacji magazynu to zwiększenie efektywności składowania oraz poprawa szybkości transportowania towarów niezbędnych przy kompletacji zamówienia. Dlaczego w przypadku modernizacji magazynu warto się zdecydować na regały mobilne?

Dlaczego modernizacja przestrzeni do składowania?

Regały mobilne, inaczej przesuwne wyróżniają się prostym systemem poruszania po szynach. Takie regały sprawdzają się najlepiej w okresach wzmożonego, sezonowego ruchu. Modułowa konstrukcja pozwala na dostosowanie systemu wraz z rozwojem całego magazynu. Elastyczność dopasowania do potrzeb to jedna z najważniejszych zalet regałów mobilnych. Na regałach przesuwnych można składować towary lekkie, ale też nietypowe i ciężkie. W wielu przypadkach takie regały ułatwiają dostęp do większych zbiorów i pozwalają na sprawniejszą segregację asortymentu. Przesuwanie regałów ogranicza ścieżki komunikacyjne w magazynie, a tym samym maksymalizuje wykorzystanie ograniczonej przestrzeni.

Gdzie najlepiej sprawdzi się regał mobilny?

Regały przesuwne to doskonałe rozwiązanie do chłodni, sklepów, archiwów, bibliotek, ale też większych hurtowni, gdzie wymaga się lepszego dopasowania do wahań sezonowych. Szyny w regałach mobilnych podlegają zabezpieczeniu antykorozyjnemu. Dzięki temu wytrzymują duże obciążenia eksploatacyjne. Dobry napęd pozwala na przemieszanie regałów nawet przez osobę o niewielkiej sile. Większość systemów posiada też zabezpieczenia zapobiegające nieszczęśliwym wypadkom.