system zarzadzania magazynem

System WMS – w jakich aspektach usprawni magazynowanie w Twojej firmie?

Usprawnienie procesów zachodzących w firmie w obrębie usług magazynowych jest kluczowe dla rozwoju firmy. Obecnie na rynku to automatyzacja wyznacza kierunki w zarządzaniu gospodarką magazynową, oferując nowoczesne systemy informacyjne.

Jakie systemy informacyjne mogą pomóc Twojej firmie?

Podstawowym narzędziem automatyzacji w obrębie magazynowania jest system magazynowy WMS (Warehouse Management System).  Umożliwia on sprawne zarządzanie zarówno w firmach o profilu logistycznym, jak i w magazynach wysokiego składowania. Usprawnia procesy magazynowe, poczynając od momentu przyjęcia towaru aż do chwili jego wydania. WMS system zarządzania magazynem dedykowany jest każdemu przedsiębiorstwu logistycznemu, które wykazuje wysokie wymagania w zakresie stosowania efektywnej logistyki magazynowej. System umożliwia kontrolowanie oraz zabezpieczenie procesów integralnych z przetwarzaniem i kompletowaniem zamówień.

Jak działa system WMS?

System ten wykorzystuje kody kreskowe 1D, 2D bądź technologię RFID. Umożliwiają one wyszukanie konkretnego produktu czy też obiektu, wykorzystując standardową aplikację lub bezprzewodowy terminal przemysłowy. System WMS pozwala na odszukanie nawet pojedynczej sztuki towaru. Stał się tym sposobem niezbędnym narzędziem umożliwiającym właściwe funkcjonowanie magazynów.

Funkcje systemu WMS

System magazynowy WMS kontroluje stany magazynowe, umożliwiając przeprowadzenie nie tylko inwentaryzacji, ale również bieżących kontroli stanu magazynu. Stał się również niezbędnym elementem pozwalającym na uniknięcie pomyłek w chwili przyjmowania i wydawania towaru z magazynu. Pozwala nadzorować pracę zarówno jednostki, jak i całego obszaru magazynowego. WMS pozwala również na efektywne zarządzanie czasem realizacji zleceń. System ten pozwala na szybkie i sprawne odnalezienie towaru. Co ważne, system WMS współpracuje również z systemem klasy ERP będąc jego uzupełnieniem.

Wybór systemu magazynowego WMS jest najlepszą decyzją dla Twojej firmy. Umożliwi śledzenie i nadzorowanie całego procesu logistycznego, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność zarządzania składowanym towarem.