regaly przesuwne

Regały przesuwne, czyli optymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie

Większość właścicieli magazynów zastanawia się nad tym, jak zoptymalizować składowanie materiałów lub produktów, a także maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Jednym ze sposobów jest m.in. zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie regałów i podestów. Doskonałym wyborem okazują się regały przesuwne, dzięki którym można nawet blisko dwukrotnie zwiększyć pojemność swojego magazynu. Jak to możliwe? Sprawdź.

Czym są regały przesuwne?

Tego typu rozwiązanie to unikalne połączenie tradycyjnych regałów paletowych z mobilnymi bazami. W skrócie polega to na umieszczeniu na podłożu dedykowanych szyn, po których następnie poruszają się mobilne regały. Pozwala to na zoptymalizowanie dostępnej przestrzeni w magazynie i zachowanie zdecydowanie mniejszych odległości pomiędzy regałami. Ograniczenie traktów komunikacyjnych przekłada się bezpośrednio na wzrost możliwości składowania materiałów i produktów. Przy rozsądnym rozplanowaniu, pojemność magazynowa wzrasta nawet dwukrotnie. To sprawia, że obecnie regały magazynowe przesuwne stały się najbardziej ekonomiczną opcją, na którą stawiają świadomi klienci i właściciele przestrzeni magazynowych różnej wielkości.

Ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie

Warto mieć świadomość tego, że regały przesuwne umieszczane na dedykowanych szynach to nie tylko ekonomiczne, ale również bardzo bezpieczne rozwiązanie. W zależności od zastosowanych w produkcji komponentów i ich zabezpieczenia, z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w warunkach dodatniej temperatury otoczenia, jak i w chłodniach i mroźniach.

Dodatkowo spełniają wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa i rozwiązań wykorzystywanych w przestrzeniach magazynowych. Dobrej jakości regały przesuwne posiadają czujniki odległości, bramki z oświetleniem, sygnalizatory świetlne, czy też awaryjne włączniki bezpieczeństwa. Dzięki temu ich codzienna eksploatacja jest nie tylko wygodna, ale także bezpieczna. Ryzyko wypadku w trakcie pracy jest znacznie ograniczone. Starannie dobrane regały przesuwne do magazynu sprawią, że codzienna praca będzie jeszcze wydajniejsza, a cały proces przyjęcia produktu, jego składowania, a także wydawania z magazynu znacznie uproszczony.