Regały paletowe wjezdne – czym się charakteryzują?
W przestrzeni magazynowej wykorzystuje się różnego rodzaju narzędzia i regały. Produkowane są po to, aby zoptymalizować proces składowania towarów, przy jednoczesnym obniżeniu jego kosztów. Jednym z nowoczesnych i wydajnych rozwiązań są regały paletowe wjezdne. Sprawdź, czym się charakteryzują i dlaczego warto na nie postawić.
Czym są regały paletowe wjezdne?
Regały wjezdne to rozwiązanie, które zwiększa efektywność wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej. Jak sama nazwa wskazuje, umieszczane są na specjalnych szynach, po których swobodnie przemieszcza się cały regał. Dzięki temu ogranicza się przestrzeń wykorzystywaną w tradycyjnej formule magazynowej na korytarze robocze. Regały drive-in najczęściej wykorzystywane są w składowaniu wysokim oraz w przestrzeniach, gdzie jest ograniczone miejsce i jednocześnie duże zagęszczenie towarów.
Rozwiązania tego typu tworzą charakterystyczne i wąskie korytarze. Wzdłuż nich operuje wózek widłowy. Składowanie towarów odbywa się na dedykowanych szynach nośnych. Przy tego typu składowaniu zastosowanie ma zasada: ostatnie weszło, pierwsze wyszło, czyli LIFO.
Podstawowe zalety regałów wjezdnych
Zastosowanie regałów wjezdnych w przestrzeni magazynowej wiąże się z określonymi korzyściami. Przede wszystkim są stosunkowo tanie i proste w montażu. Ponadto na rynku dostępne są różne możliwości konfiguracji systemów wjezdnych, dzięki czemu jest duże pole manewru w zakresie dostosowania ich budowy i parametrów do potrzeb magazynowych danego klienta. Regały typu drive-in cechują się dużą nośnością, a głównym ograniczeniem jest tak naprawdę wytrzymałość poszczególnych palet.
W zależności od rodzaju towaru i przestrzeni magazynowej, w obrębie jednego systemu można modyfikować wymiary szyn. To kolejne ułatwienie, dzięki któremu zwiększa się efektywność kosztową całego procesu. Dostępne na rynku modele spełniają rygorystyczne normy w zakresie BHP oraz eksploatacji. To dobry wybór do Twojego magazynu.