wyposazenie magazynu

Winda magazynowa towarowa – jak wybrać?

Pionowy transport towarów windą to szansa na poprawę procesów w magazynie, ale też w działalnościach produkcyjnych. Jakimi zasadami warto się kierować przed wyborem windy magazynowej towarowej?

Efektywne połączenie wielu pięter w magazynie

Duże różnice poziomów w magazynie warunkują zastosowanie dźwigu. Urządzenie w takim przypadku przyśpiesza realizację zadań, bez znacznego ingerowania w samą konstrukcję nieruchomości. Kolejny punkt do rozpatrzenia przed zakupem to dopasowanie wielkości kabiny do rodzaju transportowanych towarów na paletach i maksymalny udźwig. Windy magazynowe towarowe dobrze uzupełniają się z antresolami. Dźwigi występują w formacie z lub bez stanowiska dla operatora. Samonośną konstrukcję można ustawić bezpośrednio wewnątrz nieruchomości lub na zewnątrz. Dźwigi osobowo-towarowe usprawniają załadunek i rozładunek oraz przekładają się na lepszą kontrolę przesyłu.

Kwestia zabezpieczeń i problematyka nadzoru technicznego

Większość wind magazynowych posiada odpowiednie zabezpieczenia przed przeciążeniem. Jeżeli urządzenie zacznie poruszać się zbyt szybko zadziała ogranicznik prędkości. Im więcej technologii zabezpieczających, tym z reguły lepiej dla użytkownika. Codzienna eksploatacja dźwigu wymaga odpowiedniego zabezpieczenia ładunków. Dźwigi podlegają pod dozór UDT, a wszystkie awarie należy zgłaszać odpowiednim organom.

Jak dobrze podejść do wdrożenia windy magazynowej towarowej?

  • kontakt z firmą odpowiedzialną za projekt, wdrożenie, serwisowanie,
  • prawidłowa optymalizacja do wagi ładunków i częstotliwości przesyłu,
  • czy przedsiębiorca potrzebuje kabiny, czy może samej platformy?
  • zapewnienie bezpiecznych warunków roboczych urządzenia zgodnych z normami UDT i BHP.

Winda w magazynie to urządzenie bardzo wydajne i bezpieczne po prawidłowym montażu. Instalacja nie wymaga z reguły ingerencji w nieruchomość, co zapewnia większą elastyczność przedsiębiorcy.