regaly paletowe rzedowe

Regały paletowe rzędowe – zalety rozwiązania

Jednym z podstawowych wyborów do przestrzeni magazynowych są regały paletowe rzędowe. Cenione są za wygodę ich eksploatacji, funkcjonalność, a także stosunkowo niską cenę zakupu i montażu. Sprawdź, czym wyróżniają się regały rzędowe oraz jakie są zalety tego rozwiązania.

Czym są regały paletowe rzędowe?

Regały paletowe rzędowe to najczęściej wykorzystywane systemy magazynowe. Przede wszystkim są najtańsze, proste w montażu i wygodne w codziennej eksploatacji. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie składowane są towary na paletach. Spotkamy je w magazynach, centrach logistycznych czy na sklepowych zapleczach. Umożliwiają składowanie różnego rodzaju towarów i dostosowanie budowy systemu do bieżących potrzeb użytkownika. W zależności od potrzeb, gniazda regałów mogą być wypełniane panelem siatkowym, kratą pomostową, płytą wiórową czy też panelem metalowym. Rodzaj wypełnienia przekłada się bezpośrednio na parametry nośności i żywotność wybranego systemu.

Jakie mają zalety?

Regały paletowe rzędowe mają wiele zalet. Oczywiście pierwszą z nich jest ich niski koszt produkcji, zakupu i montażu. Dzięki temu nie są dużym obciążeniem dla właściciela hali magazynowej. Bez problemu dostosujesz je do każdej przestrzeni, a także typu składowania towarów. Regały paletowe rzędowe sprawdzą się zarówno w przypadku towarów na paletach, umieszczonych luzem, w kartonach jak i w pojemnikach. Dotyczy to także rozmiarów i masy produktów.

Do tego typu regałów jest dostęp z każdej strony. To kolejny z atutów w przestrzeni magazynowej. Modułowa budowa systemów i swoboda dobierania materiałów wypełnieniowych przekładają się na uniwersalność regałów. Dopasujesz ich budowę i parametry do aktualnych potrzeb magazynowych, a także swobodnie zmienisz je w przyszłości. Ewentualne uszkodzenia są tanie w naprawie, ponieważ wystarczy wymieniać pojedyncze ramy nośne lub belki i nie trzeba kupować nowych konstrukcji. Wybierając tego typu rozwiązania do swojego magazynu, postaw na sprawdzonego dostawcę i produkty najwyższej jakości.