pomosty magazynowe

Pomosty magazynowe – 3 korzyści, które dzięki nim uzyskasz

Efektywna gospodarka magazynowa składa się nie tylko z procesów. Na jej wydajność wpływa też optymalne wykorzystanie powierzchni przeznaczonej do składowania wielu grup towarów. Magazyn można rozbudować dzięki pomostom w celu zwiększenia zysków i to bez potrzeby ingerowania w konstrukcję całego budynku.

Uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich grup towarów

Na pomostach magazynowych można przechowywać drobnicę, cięższe urządzenia, produkty wymagające dalszej segregacji, dłuższe materiały budowlane. Pomost to doraźne lub stałe uzupełnienie magazynu, często pojawiające się w pilnych przypadkach, a ze względu na prostotę wdrożenia inwestor nie ponosi dużych kosztów. Pomosty magazynowe dobrze komunikują się z pozostałymi strefami kompletacji zamówień i nie przeszkadzają w ruchu wózków widłowych.

Spersonalizowane projekty lepiej dopasowane do procesów występujących w magazynie

Producenci pomostów magazynowych udostępniają klientom wiele możliwości spersonalizowania zamówienia. Jakie dodatki rozpatrzyć? Warto przemyśleć wymiary dopasowane do procesów występujących w magazynie, połączenie pomostu z innymi systemami składowania, rodzaj podłogi, zabezpieczeń i metod kontroli dostępu.

Pomost na pomoście, czyli dalsza rozbudowa

Jeżeli jeden pomost magazynowy zostanie całkowicie zagospodarowany można wprowadzić kolejny, aż do wyczerpania metrażu. Niektóre konstrukcje przenosi się doraźnie z magazynu do magazynu ze względu na prosty demontaż. Ważna zaleta to również duża rozpiętość podstawy. Platformy w magazynie zapewniają szybki dostęp do towarów i wyróżniają się jednym z najwyższych wskaźników ceny do jakości na rynku.

Podsumowanie korzyści dla gospodarki magazynowej

Pomosty to szansa na szybkie rozszerzenie powierzchni magazynu częściowo w pionie oraz poziomie, z jedynym ograniczeniem w postaci metrażu nieruchomości. Wytrzymałość, szybkie przemieszczanie pracowników, dopasowanie do większości procedur występujących w magazynie i modułowa rozbudowa to najważniejsze zalety rozwiązania. Przed zamówieniem przydadzą się wizualizacje albo konsultacje z doświadczonym projektantem.