regaly magazynowe półkowe

Półkowe regały magazynowe – kiedy będą dobrym wyborem?

Profesjonalne zarządzanie gospodarką magazynową przekłada się na udoskonalenie procesów obsługi klienta. Półkowe regały magazynowe to jedno z powszechniejszych rozwiązań stosowanych w sektorze magazynowym. Z jakiego powodu? Kiedy sprawdzą się najlepiej?

Najważniejsze zalety systemu

Półkowe regały sprawdzają się nie tylko w magazynach, ale również w archiwach, gdzie wymaga się szybkiego dostępu do wrażliwych informacji, w czytelniach oraz bibliotekach ze względu na czytelność układu, a nawet przy sprzedaży podstawowych produktów spożywczych. Regał wyróżnia się bardzo prostą, a jednocześnie wytrzymałą konstrukcją. Nie wymaga dużych nakładów serwisowych. Na regały półkowe trafiają bardzo często bardzo drobne, specjalistyczne elementy, a pracownik magazynu nie ma problemu ze skompletowaniem nawet większego zamówienia. Aktualnie producenci półkowych regałów magazynowych proponują nie tylko systemy do towarów niespaletyzowanych, ale też moduły do cięższego asortymentu w celu wyrównania potrzeb występujących w gospodarce magazynowej.

Dodatkowe możliwości

 

Inwestycję w półkowe regały magazynowe obniża dedykowane wypełnienie z płyty wiórowej, laminowanej.  Wiele zależy od specyfiki przechowywanych produktów. Panele metalowe ustawia się pod potrzeby użytkownika regału, więc przy zamówieniu warto przemyśleć układ magazynu. Jedna z najważniejszych zalet półkowych regałów to możliwość szybkiej, modułowej rozbudowy, bez zaburzania całości organizacji przestrzeni. Do regałów pasują uchwyty, dodatkowe szuflady, przegrody sprawdzające się przy selekcjonowaniu drobnicy.

Tanio i sprawnie

Regały półkowe to szansa na sprawną archiwizację lub obsługę lekkich ładunków. Przy odpowiedniej rozbudowie również ciężkich, bez żadnych strat przestrzeni magazynowej. Wskazany system sprawdza się doskonale w sprzedaży, nie ogranicza ruchu. Gwarantuje efektywne wydzielenie ciągów komunikacyjnych.