antresola magazynowa

Od czego zależy cena antresoli magazynowej?

Antresola magazynowa to konstrukcja pozwalająca zwiększyć ładowność pomieszczeń, w których przechowywane są paczki czy palety. Jest to swego rodzaju rusztowanie, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie większej ilości ładunków na piętrach konstrukcji. Cena antresoli jest uzależniona od wielu czynników.

Powierzchnia

Parametrem, który ma największy wpływ na koszt antresoli magazynowej, jest powierzchnia konstrukcji wyrażona w metrach kwadratowych. Szeroki zakres cenowy jest uzależniony od pozostałych czynników, jednak to powierzchnia antresoli determinuje w największym stopniu końcowy koszt całej konstrukcji. Należy pamiętać, że każde dodatkowe piętro to kolejna powierzchnia objęta kosztami, zatem większa ilość pięter niesie ze sobą większe koszty nabycia antresoli.

Ładowność 

Ładowność antresoli wyrażana jest w kilogramach na metr kwadratowy. Im mniejsza ładowność, tym niższa cena. Przy wyborze konstrukcji należy więc wziąć pod uwagę przeznaczenie antresoli oraz rodzaj ładunku, jaki będzie na niej magazynowany. Większa ładowność wiąże się z wykorzystaniem większej ilości materiałów niezbędnych do zbudowania stabilnej konstrukcji. Dodatkowo materiały te mogą być droższe z uwagi na większą wytrzymałość, dlatego też ładowność kształtuje w pewnym stopniu koszty antresoli magazynowej.

Rodzaj powierzchni

Bardzo często nabywcy antresoli mają możliwość wyboru rodzaju powierzchni, jaka zostanie zastosowana w zamówionej przez nich konstrukcji. Wybór podłogi jest bardzo istotny z kilku względów. Po pierwsze materiał powierzchni może wpływać na udźwig i wytrzymałość antresoli magazynowej. Po drugie jest to obszar po którym poruszają się pracownicy i musi on minimalizować ryzyko wystąpienia wypadków podczas pracy. Najtańsze rodzaje powierzchni to płyty wiórowe, które w zależności od rodzaju mogą charakteryzować się większym udźwigiem, właściwościami antypoślizgowymi czy ognioodpornością. Najdroższą, ale i najtrwalszą opcja jest powierzchnia z ocynkowanej blachy metalowej, która zapewnia wszystkie wcześniej wymienione właściwości.

Antresola przemysłowa to konstrukcja, której koszt uzależniony jest ściśle od rodzaju materiału, z jakiego jest wykonana, oraz powierzchni, jaką docelowo ma zajmować w magazynie czy na hali produkcyjnej. Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę przeznaczenie antresoli i znaleźć balans pomiędzy bezpiecznym użytkowaniem a rozsądną ceną zakupu.