Antresola magazynowa

Antresola magazynowa – kiedy można ją zastosować?

Antresola magazynowa to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań pozwalających na zwiększenie powierzchni składowania. Antresole mogą być wyposażone w dodatkowe podnośniki, regały czy przenośniki. Na górę – w zależności od wymiarów i preferencji – możemy dostać się przy użyciu windy lub schodów.

Kiedy powinniśmy zamontować antresolę?

Jeżeli nasza przestrzeń magazynowa staje się zbyt mała i przestaje pokrywać zapotrzebowanie, dzięki zastosowaniu antresoli możemy ją podwoić lub potroić. Koszt rozbudowy naszego magazynu będzie o wiele niższy niż w przypadku wybudowania nowej hali. Bardzo dużym plusem takiego rozwiązania jest pełna dowolność aranżacji – możemy dopasować konstrukcję do swoich wymagań. Dodatkowo ta technologia pozwala na szybką modyfikację lub demontaż instalacji, jeśli zmniejszą się nasze potrzeby.

Wymogi

Oczywiście, by zbudować antresolę, nasza hala magazynowa musi być odpowiednio wysoka. Minimalna wysokość pojedynczej kondygnacji antresoli musi wynosić 2,2 m w przypadku magazynowania lub 3,0 ( 3,3 m) w przypadku produkcji. Do montażu takiej konstrukcji nie zawsze będziemy potrzebować pozwolenia na budowę pomimo, że zmienia ona parametry techniczne budynku co zawsze indywidualnie trzeba omówić z projektantem  i rzeczoznawcą p.poż. Musimy też spełnić wymogi BHP – zapewnić odpowiednią ilość wyjść ewakuacyjnych, sprzętu gaśniczego itd.

Warto pamiętać

Możliwe jest opcjonalne zamontowanie różnych materiałów podłogowych – pozwalają one na dowolne wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Wielkość i ilość kondygnacji antresoli powinna być dostosowana do naszych potrzeb, a nośność rozplanowana i fachowo opisana. Zaprojektowanie i montaż takiej konstrukcji warto zlecić specjalistycznej firmie. Fachowcy doradzą odpowiednie rozplanowanie antresoli i przygotują stosowna dokumentację.

Porządnie wykonana antresola magazynowa będzie służyć nam przez długie lata, zapewniając bezpieczeństwo zarówno naszym pracownikom, jak i składowanym towarom. Efektywnie zwiększy powierzchnię składowania, przyczyniając się do zwiększenia rentowności magazynu.