antresola magazynowa

W jaki sposób antresola magazynowa pozwala Ci oszczędzać pieniądze?

Zarzadzanie magazynem stawia wiele wyzwań przed pracownikami logistyki. Nawet jeśli nie pojawiają się często w budynku magazynowym, to powinni oni identyfikować potrzeby pracowników magazynu oraz nieustannie ulepszać wydajność ich pracy. Optymalnie ustawiona antresola magazynowa może być niezwykle efektywnym rozwiązaniem, za które podziękują nie tylko pracownicy.

Czym jest antresola magazynowa?

Jako antresolę magazynową należy rozumieć podwyższony podest wykonany pomiędzy podłogą a sufitem budynku w magazynach. Ważne, że jest to konstrukcja samonośna z podłogą wykonaną zazwyczaj stali. Po ustawieniu antresoli, obszar na niej i pod nią może być skutecznie wykorzystywany do celów magazynowych lub produkcyjnych.

Funkcje

Antresole umożliwiają łatwe dodawanie nowych powierzchni użytkowych do magazynowania czy nawet produkcji. Będą więc szczególnie przydatne gdy przedsiębiorstwo nagle otrzymuje więcej zleceń. Ustawienie antresoli pozwala w szybki sposób zwiększyć dostępną przestrzeń w hali, zagospodarowując powierzchnię pionową.

System jest ekonomiczny, niezwykle praktyczny i łatwo można dostosować go do własnych potrzeb. Antresola magazynowa może więc zostać uznana jako dodatkowa przestrzeń do magazynowania, przy takim samym czynszu czy, co do zasady, dotychczasowej wysokości podatku od nieruchomości.

Duża oszczędność kosztów

Systemy antresol pozwalają znacząco ograniczyć wzrost kosztów. Antresola magazynowa umożliwia przechowywanie większej ilości towaru i zapewnia dodatkową przestrzeń dla większej liczby pracowników. Dzięki temu można uniknąć budowy lub wynajmowania dodatkowej hali

Ważną oszczędnością są też koszty ogrzewania. Dodatkowe piętro jest ogrzewane przez niższe piętra, przez ciepłe powietrze unoszące się do góry. System antresol pozwala też zaoszczędzić przy wydatkach na oświetlenie.

Antresole magazynowe mogą być innowacyjnym sposobem na powiększenie przestrzeni magazynowej. Możliwa oszczędność, ale również efektywniejsza praca magazynierów, może okazać się szczególnie istotna dla rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.