system WMS

System WMS, czyli poprawa elastyczności i wymierne korzyści dla magazynu

WMS to system przeznaczony do efektywnego zarządzania przyjmowaniem, składowaniem, wydawaniem towarów. Zautomatyzowany i kontrolowany przez oprogramowanie ruch produktów w magazynie przekłada się na większe zyski.

Jakie problemy rozwiązuje system WMS dla przedsiębiorcy w gospodarce magazynowej?

Przede wszystkim w dużym stopniu ogranicza wystąpienie błędu ludzkiego przy tworzeniu etykiet, odbiorze produktów, rozliczeniach. System pokazuje moment przyjęcia i przesunięcia towaru. Oprogramowanie wykrywa blokady miejsca i poprawia zużycie przestrzeni w magazynie.  Menedżerowie doceniają WMS ze względu na funkcję raportowania pod kątem kluczowych czynników efektywności.

Wybór oprogramowania do zarządzania magazynem

System WMS nie jest uniwersalny, ale raczej tworzony pod potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. Konsultanci związani z wdrożeniami oprogramowania do gospodarki magazynowej najpierw analizują główne potrzeby, a później proponują spersonalizowane rozwiązania, co pozwala na uzyskanie przewagi konkurencyjnej, bez ponoszenia zbędnych kosztów. Przedsiębiorca podejmuje decyzje o rozbudowaniu oprogramowania wraz ze wzrostem działalności.

Pełna integracja z różnymi aplikacjami biznesowymi

Aplikacja aktualizuje się w czasie rzeczywistym i integruje się bez problemu z oprogramowaniem do zarządzania relacjami z klientami, ale nie tylko. W większości systemów WMS można bezpośrednio odbierać e-maile, realizować bieżące rozliczenia, planować zadania. System WMS najlepiej sprawdza się przy zarządzaniu przepływem towarów zarówno w zakładzie produkcyjnym jak i w hali magazynowej.

Automatyzacja chroni wizerunek

Błędy w realizowaniu zamówień oznaczają już nie tylko straty finansowe, ale wręcz wizerunkowe przy prowadzeniu sprzedaży w bardziej masowej skali.

WMS ułatwia przyjmowanie oraz wyszukiwanie towarów pod zamówienie, ale sprawdza się też do raportowania i szybkiego planowania zadań. Informatyzacja magazynu uwalnia wiele zasobów firmy, w tym czas poświęcany dotychczas na sprawy czysto administracyjne.