regaly jezdne

Regały jezdne – poznaj ich najważniejsze zalety

Zwiększenie wydajności i możliwości przestrzeni magazynowej to zadanie, przed którymi stają właściciele i operatorzy tego typu obiektów. Jednym z rozwiązań stosowanych w technice magazynowej są mobilne regały paletowe. To regały jezdne, które pozwalają na stworzenie modułowej i wydajnej zabudowy. Mobilne bazy zwiększają potencjał składowania produktów w danej przestrzeni. W tym artykule przyjrzymy się głównym zaletom tego typu rozwiązania.

Czym są i gdzie stosuje się regały jezdne?

Jak sama nazwa wskazuje, regały jezdne to takie, które pozwalają na przemieszczanie ich w przestrzeni magazynowej. Wszystko za pomocą mobilnych baz, na których znajdują się regały paletowe. Bazy ulokowane są w szynach instalowanych w posadzce. W ten sposób można znacznie zwiększyć możliwości składowania towarów w magazynie. W określonych warunkach osiąga się nawet dwukrotne zwiększenie pojemności tego typu obiektów. Odpowiednie zaprojektowanie zabudowy magazynowej ułatwia codzienną pracę oraz przyspiesza pobór towarów z magazynu, oraz proces ich składowania.

 

Technologia ta znana jest na rynku od lat. Starannie przygotowane konstrukcje można wykorzystywać w szerokim zakresie temperatur dodatnich i ujemnych. Dzięki temu z powodzeniem stosowane są m.in. w chłodniach i mroźniach. Dzięki swojej uniwersalności i wielu zaletom, świetnie sprawdzą się w wielu branżach. To wybór właścicieli i operatorów obiektów magazynowych, którym zależy na zwiększeniu pojemności posiadanej przestrzeni.

Najważniejsze zalety regałów jezdnych w magazynie

Oczywiście mobilne regały paletowe nie cieszyłyby się taką popularnością, gdyby nie ich określone zalety. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze korzyści związane z wykorzystaniem regałów jezdnych w zabudowie magazynowej.

Optymalizacja wykorzystanej przestrzeni

Główną zaletą regałów jezdnych w magazynie jest optymalizacja dostępnej przestrzeni. Zastosowanie mobilnych baz do regałów paletowych w określonych warunkach pozwala nawet na dwukrotne zwiększenie możliwości magazynowych danego obiektu. Regały poruszają się po szynach wbudowanych w posadzkę. Dzięki temu minimalizuje się potrzebę tworzenia ciągów komunikacyjnych. W razie potrzeby wystarczy odpowiednio przesunąć regały jezdne i pobierać lub składować towary. Tego typu systemy jezdne dostosowane są zarówno do obsługi ręcznej, jak i automatycznej. Dzięki temu można w pełni dopasować zabudowę magazynową do swoich potrzeb oraz rodzaju składowanych towarów. Zwiększenie możliwości magazynowych obiektu przekłada się na zoptymalizowanie kosztów związanych z jego utrzymaniem i obsługą.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Wysokiej jakości regały jezdne spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i są zgodne z obowiązującymi przepisami. Specjalna konstrukcja sprawia, że ryzyko wypadku sprowadzone jest do minimum. Poziom bezpieczeństwa podnoszony jest dzięki stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń i elementów wyposażenia, w tym m.in.: bramek z oświetleniem, włączników bezpieczeństwa, sygnalizatorów świetlnych i czujników odległości. Przed zakupem tego typu systemu warto sprawdzić, co wchodzi w jego zakres oraz dopasować indywidualnie ofertę w kontakcie z producentem.

Modułowa i elastyczna konstrukcja

Wydajne regały jezdne dają sporo możliwości w zakresie modyfikacji zabudowy magazynowej. Wszystko dlatego, że powstają w ramach modułowej i elastycznej konstrukcji. Można rozbudowywać je zarówno wzwyż, jak i wszerz. Należy tego dokonywać w ramach zbudowanej w posadzce sieci szyn, po których poruszają się mobilne regały paletowe. Aspekt ten jest niezwykle ważny w przypadku magazynów, gdzie zmienia się specyfika składowanych produktów oraz ich gabaryty. Ponadto właściciel może rozbudowywać regały o dodatkowe elementy, które zmieniają ich nośność oraz potencjał użycia. W tym celu montuje się m.in. dodatkowe wsporniki.

Wysoka wytrzymałość eksploatacyjna

Wybierając sprawdzone regały jezdne od ZMS Systemy Magazynowe, stawiasz na wysoką wytrzymałość eksploatacyjną konstrukcji. Dzięki temu regały te z powodzeniem mogą być intensywnie wykorzystywane przez lata. Odpowiednio konserwowane i eksploatowane nie tracą swoich właściwości. Im mniej usterek, tym większa efektywność finansowa prowadzonego magazynu.

Proste w obsłudze i konserwacji

Kolejną z zalet wydajnych regałów jezdnych jest prostota ich obsługi. Wybrane systemy dostosowane są do obsługi ręcznej lub automatycznej. Regały bez większych problemów poruszają się po szynach w posadzce. W przypadku obsługi ręcznej nie wymaga to dużej siły ze strony operatora. Dzięki temu eksploatowanie zabudowy magazynowej jest intuicyjne. Ponadto regały są proste w konserwacji. W tym celu warto postawić na wsparcie profesjonalistów, który wykonają rzetelny serwis i zagwarantują bezpieczeństwo eksploatacji regałów jezdnych w Twoim magazynie.

Jako ZMS Systemy Magazynowe proponujemy wysokiej jakości regały jezdne, które w pełni dopasujemy do Twojego magazynu. Wykonamy dla Ciebie profesjonalną realizację, dzięki czemu znacznie podniesiesz efektywność magazynu, w tym powiększysz jego przestrzeń do składowania. Przy regałach jezdnych do minimum ogranicza się miejsce wykorzystane na korytarze robocze. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, w celu zapoznania się z potencjałem regałów jezdnych oraz z ofertą ewentualnej współpracy.