zms zabudowy wielopoziomowe 01

Jakie regały półkowe wybrać do archiwum?

Obecnie obowiązek archiwizacji dokumentacji spoczywa na większości przedsiębiorstw. Wieloletnie przechowywanie sporej ilości dokumentów może stać się nie lada problemem. Szczególnie jeśli nie dysponujemy dużym pomieszczeniem zaadoptowanym na archiwum lub gdy pomieszczenie takie nie jest ustawne. Problem przechowywania dokumentów rozwiążą regały półkowe ze specjalnym przeznaczeniem do archiwum. Na rynku jest dostępnych kilka modeli. Jakie regały półkowe wybrać do archiwum, żeby najlepiej spełniały swoją rolę?

Regały półkowe w systemie modułowym

Regały półkowe do archiwum w systemie modułowym to przede wszystkim maksymalne wykorzystanie miejsca przeznaczonego do archiwizacji dokumentów. Regały łatwo się montuje i mogą tworzyć ze sobą bardzo długie ściany, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno na dużych halach, jak i w małym biurze. Zaletą regałów jest to, że da się je uzupełnić o szuflady, w których można schować ważniejsze dokumenty. Wszystkie te dodatkowe elementy sprawiają, że przechowywanie dokumentów staje się bardziej wydajne, a znalezienie czegoś jest o wiele łatwiejsze.

Regały z półkami metalowymi – nie tylko do archiwum

Jednym z rodzajów dostępnych półek do regałów są półki metalowe. Świetnie sprawdzą się w archiwum, gdzie obciążenie na jedną półkę jest spore. Warto również postawić je w pomieszczeniach, w których dolna cześć regału w nieprzyjemnych okolicznościach może zostać zalana. Regały z metalowymi półkami to też doskonałe rozwiązanie dla przemysłu. Idealnie wpasują się w wyposażenie warsztatu samochodowego czy hali magazynowej.

Regały z półkami wiórowymi

W archiwum sprawdzą się również regały z półkami wiórowymi. Takie regały półkowe mogą być też przeznaczone do powierzchni biurowych, np. do księgowości i kadr. Te modele znajdą też zastosowanie w bibliotekach czy antykwariatach.

Półki wiórowe i metalowe dostępne są o różnych stopniach obciążenia (od 80 kg nawet do 400 kg), co daje nam możliwość jeszcze większego dopasowania.