Boom na rynku e commerce

Boom na rynku e-commerce – jak zwiększyć przepustowość magazynu?

Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, sprzedaż internetowa zyskiwała coraz większą popularność. Nie chodziło wyłącznie o zakup trudno dostępnych towarów, ale przede wszystkim o wygodę i szybką realizację zamówień. Natomiast z powodu COVID-19 i niemożności swobodnego przemieszczania się, konsumenci zaczęli regularnie zaopatrywać się i robić zapasy przez internet. Wygląda na to, że trend ten utrzyma się, nawet jeśli wszystko wróci do normy. Wiele firm zapowiedziało, że nie zamierza wracać do handlu stacjonarnego.

Proces sprzedaży internetowej

Rynek e-commerce często obsługiwany jest przez centra dystrybucyjne oraz zewnętrzne firmy logistyczne. Kolejną składową procesu sprzedażowego jest odpowiedni sprzęt, który pomaga usprawnić poszczególne działania. Jednak to nie wszystko! Obecnie zaistniała silna potrzeba wdrożenia konkretnych rozwiązań, które zwiększają gęstość składowania oraz wydajność kompletacji towarów. Wszystko to musi odbywać się przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa oraz ergonomii hal magazynowych.

Jak zwiększyć przepustowość magazynu?

Aby wszystkie procesy na drodze sprzedawca-klient mogły odbywać się bezkolizyjnie, firmy nastawione na e-commerce powinny zrewolucjonizować swoje magazyny. Można tego bez problemu dokonać, dokonując odpowiednich inwestycji i reorganizując hale magazynowe.

  • Regały paletowe – są nieodzownym elementem profesjonalnych magazynów. Charakteryzują się trwałością wykonania oraz łatwym dostępem bez względu na kąt nachylenia. Ten aspekt jest kluczowy. To dzięki niemu możliwy jest szybki czas kompletacji oraz maksymalizacja liczby magazynowanych produktów. Regały paletowe charakteryzują się trwałością wykonania i dają gwarancję stałej kontroli stanów magazynowych.
  • Antresola magazynowa – jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań, zwiększających powierzchnię składowania. Jej dodatkowym wyposażeniem mogą być podnośniki, regały oraz przenośniki. Zastosowanie antresoli pozwala podwoić lub nawet potroić powierzchnię użytkową magazynu. Cena takiej modernizacji magazynu jest niewspółmiernie niższa niż np. budowa nowej hali. Kolejnym istotnym atutem tego rozwiązania jest swoboda aranżacji zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. W przypadku zmiany preferencji możemy również dowolnie modyfikować konstrukcję antresoli.

Możliwości, jakie dają regały paletowe oraz antresola magazynowa sprawiają, że w łatwy sposób zwiększymy powierzchnię naszej hali magazynowej. To także gwarancja bezpieczeństwa, ergonomii oraz zachowania europejskich norm. Dzięki takim rozwiązaniom firma może szybko stać się liderem handlu e-commerce oraz wyróżnić się na tle konkurencji.