Leasing regalow magazynowych

Leasing regałów magazynowych – sposób na przyspieszenie inwestycji

Jednymi z podstawowych i kosztownych elementów wyposażenia sklepów czy też magazynów są regały. Zaawansowane i wielkopowierzchniowe magazyny wymagają stosowania wielu usprawnień technologicznych, tj. np. mobilne regały paletowe. Nic więc dziwnego, że koszt zakupu takich elementów jest wysoki. Oszczędzanie lub ubieganie się o kredyt może zająć sporo czasu, a to z kolei opóźnia realizację inwestycji. Dodatkowo rozwiązanie takie jest nieopłacalne, ponieważ konieczne jest zamrożenie sporej części kapitału. Na szczęście dziś możecie skorzystać z oferty leasingu regałów magazynowych.

Na czym polega leasing regałów?

Leasing często kojarzy się z motoryzacją. Okazuje się, że dotyczy on również wielu innych branż. W ramach tej usługi leasingobiorca spłaca raty i korzysta z regałów, które są nadal własnością leasingodawcy. Dopiero po spłaceniu rat, mogą one przejść na własność klienta. W ten sposób można wejść w posiadanie odpowiedniego wyposażenia nawet bez jakiegokolwiek wkładu własnego. Rozwiązanie to jest ekonomiczne i dodatkowo umożliwia znaczne przyspieszenie inwestycji (nie trzeba tracić czasu na zorganizowanie środków potrzebnych do zakupu regałów).

Najważniejsze zalety leasingu regałów magazynowych

Leasing regałów magazynowych jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm oraz dużych przedsiębiorstw prowadzących ekspansywną działalność. Opcja ta posiada wiele zalet:

  • dzięki leasingowi można uzyskać dostęp do potrzebnego wyposażenia przy niskich nakładach finansowych,
  • koszty leasingu i amortyzacji można odliczyć od podatku,
  • formalności związane z tą formą finansowania są ograniczone do minimum,
  • dzięki niskim wymaganiom co do zabezpieczeń, rozwiązanie to jest dostępne dla wielu przedsiębiorców,
  • brak konieczności „zamrażania” sporego kapitału firmowego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą leasingową.