regaly do archiwum

Regały przesuwne do archiwum – dlaczego to dobry wybór?

Archiwum to miejsce, w którym na co dzień przechowuje się duże ilości dokumentów. Wymaga to odpowiedniego przygotowania infrastruktury. Dobrym wyborem do archiwów są regały przesuwne o dużej wytrzymałości. Pozwalają na zoptymalizowanie przestrzeni magazynowej oraz są odporne na duży nacisk i intensywną eksploatację. To aspekty, które są niezwykle ważne w każdym archiwum. Poznaj charakterystykę tego typu regałów oraz sprawdź, dlaczego to dobry wybór.

Czym są regały przesuwne?

Jak sama nazwa wskazuje, regały przesuwne charakteryzują się mobilnością. Umieszcza się je na prowadnicach, które montuje się bezpośrednio w posadzce. Następnie w razie potrzeb można modyfikować ustawienie regałów w przestrzeni archiwum oraz swobodnie je przesuwać, aby zapewnić sobie dostęp do poszukiwanej dokumentacji. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że można je swobodnie skalować. Doskonale sprawdzają się w magazynach i archiwach o ograniczonej przestrzeni. Zastosowanie regałów przesuwnych sprawia, że można zrezygnować z wielu ciągów komunikacyjnych.

Regały przesuwne elektryczne i mechaniczne

Obecnie na rynku dostępne są regały przesuwne elektryczne i mechaniczne. Te drugie są tańsze w zakupie i eksploatacji, jednak wymagają ingerencji człowieka do ich przesuwania. Na bocznej ścianie konstrukcji znajduje się korba. Wystarczy ją przesunąć i odblokować hamulec. Następnie regał przesuwa się z niewielkim użyciem siły fizycznej. Tego typu modele są wydajne i gwarantują małą awaryjność.

Nowoczesne modele elektryczne steruje się za pomocą ekranu dotykowego. Wybrane z nich posiadają sterowanie zdalne. Jednocześnie modele elektryczne pozostają droższe w zakupie i wymagają profesjonalnego serwisowania.

Regały, które ułatwiają przechowywanie dokumentów

Bez dwóch zdań regały przesuwne ułatwiają przechowywanie dokumentów. W związku z tym doskonale sprawdza się to w archiwach. Dzięki nim można lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń oraz usprawnić codzienną pracę archiwistów. Modele pochodzące od renomowanych producentów gwarantują wysoką wydajność i odporność na nacisk. Ten ostatni aspekt okazuje się kluczowy w archiwach, gdzie przechowywane dokumenty mają dużą masę. W takich miejscach należy stawiać na najwyższej jakości zabudowę magazynową.

Optymalizacja dostępnej przestrzeni

Archiwa powstają w różnych obiektach. Nie każdy z nich jest w pełni do tego przystosowany. Aby zoptymalizować dostępną przestrzeń, warto postawić na regały przesuwne na szynach. Dzięki temu można efektywnie zaprojektować archiwum nawet w długich i wąskich pomieszczeniach. Brak konieczności pozostawienia ciągów komunikacyjnych przy każdym pojedynczym regale daje sporą oszczędność miejsca. Przełoży się to na wzrost potencjału archiwum, jako miejsca do przechowywania dokumentów. Dotyczy to zarówno archiwów prowadzonych w firmach, jak i archiwów państwowych i komercyjnych.

Czym kierować się przy wyborze regałów do archiwum?

Podczas wyboru regałów do archiwum należy kierować się kilkoma kluczowymi aspektami. Oczywiście niezwykle ważna jest jakość wykonania zabudowy. Powinna ona powstawać ze starannie dobranych surowców, które są odporne na intensywną i wieloletnią eksploatację. W tym celu warto postawić na regały wykonywane z profili stalowych, które są odporne na korozję i łatwiejsze w serwisowaniu. Aby zwiększyć efektywność wykorzystywania dostępnej przestrzeni, warto postawić na regały przygotowane na wymiar lub z ogólnodostępnej oferty wybrać te, które są najlepiej dopasowane. W związku z tym decyzja zakupowa powinna być poprzedzona dobrą analizą.

Ze względu na specyfikę przechowywanych rzeczy, regały archiwalne powinny być bardzo wytrzymałe. Dokumenty mają sporą masę i już kilka kartonów postawionych na jednej półce może być sporym wyzwaniem dla materiału. Przed zakupem niezbędne jest zapoznanie się z parametrami technicznymi danego modelu. Oczywiście w archiwum kluczowy jest łatwy dostęp do dokumentacji, dlatego sprawdzonym wyborem są regały przesuwne otwarte. Pozwalają na zaoszczędzenie czasu w trakcie codziennej pracy oraz czynią ją bardziej efektywną. Aranżując przestrzeń archiwum, zadbaj też o to, aby wybrane regały można było łatwo rozbudować lub modyfikować. Dzięki temu wprowadzisz niezbędne zmiany wtedy, kiedy będzie to potrzebne.

Wysokiej jakości regału przesuwne od ZMS Systemy Magazynowe

Jako ZMS Systemy Magazynowe od lat współpracujemy z klientami z różnych sektorów. Przygotowujemy też wysokiej jakości zabudowę do archiwów różnego typu. Standardowym wyborem klientów prowadzących archiwum są regały przesuwne. Modele tego typu sprawdzą się w różnych przestrzeniach oraz pozwalają na zabudowę nie tylko wszerz, ale również wzwyż. Dzięki temu dopasujesz je bezpośrednio do swojego obiektu oraz realnych potrzeb. Nasi specjaliści zapoznają się z Twoimi potrzebami oraz przygotują ofertę szytą na miarę. Specjalizujemy się w produkcji, montażu i serwisowaniu regałów przesuwnych do archiwum, magazynów i innych obiektów. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, w celu zapoznania się ze szczegółami ewentualnej współpracy.