wms systemy

Systemy zarządzania magazynem – klucz do poprawy wydajności procesów

Przedsiębiorstwa oferujące usługi magazynowe, które chcą zajmować wysoką pozycję w rankingu konkurencyjności, muszą wykorzystywać nowoczesną technologię. Ogromne ilości operacji, a także mnogość asortymentu oraz związanych z tym danych, są tak znaczne, że prawdopodobieństwo wystąpienia pomyłki wzrasta. Najmniejszy błąd i opóźnienie w łańcuchu dostaw może być przyczyną utraty bardzo korzystnej współpracy, a w konsekwencji zysków. Dlatego warto zainwestować w sprawdzony system WMS, który zapewni wartość dodaną w wielu obszarach.

Czym jest WMS?

Warehouse Management System to specjalnie zaprojektowany system zarządzania magazynem, który ma na celu monitorowanie ruchu towarów na każdym etapie realizacji zamówienia. Oprogramowanie przeznaczone jest dla operatorów logistycznych, a także magazynowych, którzy pragną stworzyć profesjonalny schemat wsparcia dla przechowywania i dystrybucji asortymentu.

Ogromną zaletą technologii jest uniwersalność i automatyzacja obsługi. Ze względu na różnorodność dostępnych wariantów, WMS doskonale sprawdzi się zarówno w ramach infrastruktury o zaawansowanym stopniu, jak i w mniejszych obiektach. Również sposób eksploatacji pozostawiony jest indywidualnym preferencjom użytkownika. Technologia funkcjonuje w integracji z dostępnymi systemami ERP lub w formie samodzielnego narzędzia, które poprawia wydajność pracy.

Czy warto korzystać z WMS?

Zdecydowanie tak. Potencjalne profity stanowią bardzo istotną wartość dodaną dla wielu sektorów branży magazynowej. Pierwszą korzyścią jest oczywiście wzrost produktywności dzięki bieżącej kontroli stanów asortymentowych. Za pomocą optymalnego delegowania poszczególnych zadań oraz dzięki eliminacji niepotrzebnych przestojów zyskujemy dodatkowe siły robocze, a także wolną powierzchnię składowania.