Pomosty magazynowe

Pomosty magazynowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pomosty magazynowe to konstrukcje stalowe, które umożliwiają uzyskanie dodatkowej przestrzeni nad posadzką hali (dzięki zastosowaniu słupów nośnych). Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów, aby móc przechowywać większą liczbę produktów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu?

Wyróżnia się różne rodzaje pomostów. Decydując się na określoną konstrukcję, należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak:

  • nośność oraz jakość posadzki, na której umieszczony będzie pomost;
  • obciążenie, jakiemu pomost będzie poddawany (determinuje wybór rodzaju słupa, belek oraz sposobu zabudowy);
  • liczba osób mających pracować na pomoście (decyduje o ilości dróg ewakuacyjnych, gaśnic, jak również o rodzaju schodów oraz barierek).

Czy warto?

Podstawową zaletą pomostów magazynowych jest fakt, że sprawdzą się one doskonale we wszystkich powierzchniach magazynowych, zatem nawet w tych halach, w których nie ma już możliwości zamontowania następnych systemów regałowych. Konstrukcje te świetnie maksymalizują przestrzeń służącą do przechowywania rozmaitych towarów czy produktów.

Kolejnym plusem jest prosty montaż pomostów oraz ich relatywnie niska cena. Decydując się na utworzenie w magazynie dodatkowych pięter oszczędzamy środki – nie ma potrzeby wynajmu nowej hali. Zastosowanie pomostów pozwala też na uzyskanie większej przejrzystości w magazynie, co z kolei ułatwia kompletację zamówień.

Istotne znaczenie ma także to, że na pomostach magazynowych można przechowywać zdecydowaną większość towarów, nawet tych o dużym ciężarze.

Podsumowując, pomosty magazynowe to jeden z podstawowych sposobów optymalizacji powierzchni składowania. Pozwalają na zwiększenie wydajności magazynu, a często przyczyniają się do optymalizacji procesów wewnętrznych, tj. np. kompletacja zamówień.