regaly polkowe

Regały półkowe – 5 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze

Regały półkowe stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego magazynu. Niezależnie od rodzaju składowanych produktów, regały tego typu są na tyle uniwersalne, że spełnią oczekiwania wielu właścicieli przestrzeni magazynowych. W procesie ich zakupu warto być jednak ostrożnym. Przed finalizacją transakcji rekomenduje się przeprowadzenie dokładnej analizy. Sprawdź, na jakie 5 podstawowych aspektów warto zwrócić uwagę przy zakupie regałów półkowych.

Na te rzeczy zwróć uwagę przed zakupem regału

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że regały półkowe to inwestycja długoterminowa. Docelowo powinny zaspokoić potrzeby inwestora w perspektywie wielu lat. Starannie dobrane wyposażenie pozwala na efektywne i bezpieczne użytkowanie magazynu oraz zwiększa jego dochodowość. Poniżej przedstawiamy 5 podstawowych aspektów, na które musisz zwrócić uwagę w procesie zakupowym.

1.   Jakość wykonania regałów

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest oczywiście jakość wykonania regałów półkowych. Te powinny powstawać ze starannie dobranych materiałów. Muszą być odporne na intensywną eksploatację, wytrzymywanie dużych obciążeń i bezpieczne w użytkowaniu. Jakość materiałów przekłada się na stabilność regałów oraz efektywność wykorzystywania przestrzeni magazynowej. Wybrane elementy konstrukcji wykonywane są m.in. z: metalu, drewna czy też z tworzyw sztucznych. W celu zwiększenia wydajności i żywotności regałów, należy przeprowadzać ich przeglądy techniczne, a także dokonywać niezbędnych prac serwisowych. Kwestie te regulowane są przez przepisy prawa. Szczegółowy harmonogram serwisowania przedstawiają producenci danych systemów magazynowych. Przed zakupem dokładnie się z tym zapoznaj.

2.   Parametry techniczne

Kolejnym ważnym aspektem są parametry techniczne regałów. W tym obszarze zwraca się uwagę nie tylko na rozmiary regałów, ale także na takie kluczowe kwestie jak nośność i waga półek czy też rozmiary półek. Kluczowe parametry techniczne to także wysokość pojedynczych półek, co następnie przekłada się na ich ładowność oraz na gabaryty produktów, które mogą być bezpiecznie na nich przechowywane. W przypadku prowadzenia powtarzalnej produkcji i stabilnych potrzeb magazynowych, należy zawsze zachować bufor bezpieczeństwa. Będzie nim większa deklarowana nośność półek niż waga składowanych na nich towarów. Ostatnim z ważnych parametrów technicznych jest waga regałów bez obciążenia oraz z obciążeniem.

3.   Uniwersalność i przeznaczenie regałów

Pod względem użytkowania warto zwrócić uwagę na uniwersalność regałów. Wybrane modele pozwalają na wprowadzenie w nich wielu modyfikacji i swobodne łączenie regałów w większe ciągi. To niezwykle ważne w przypadku przestrzeni magazynowych, w których dochodzi do zmiany przechowywanych produktów. Razem z tym zmieniają się też potrzeby właściciela i wymagania dotyczące wykorzystywanej zabudowy magazynowej. Wybrane regały przeznaczone są do składowania określonych produktów, dlatego przez ich zakupem warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją przedstawioną przez producenta, a także z potencjałem wykorzystania danej zabudowy na przestrzeni wielu lat.

4.   Optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni

Każdy właściciel lub operator magazynu musi zwrócić uwagę na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Pod uwagę bierze się wymiary magazynu, a także jego specyfikę, w tym m.in. obecność filarów i innych przeszkód. Na tej podstawie przygotowuje się projekt wyposażanie magazynu, który zapewni maksymalne jego wykorzystanie. Przekłada się to na efektywność finansową każdego m2 przestrzeni. Wszystko powinno być rozplanowane w ten sposób, aby z jednej strony umożliwić maksymalne obłożenie magazynu, a z drugiej strony zapewnić jego swobodną obsługę. Rodzaj wybranych regałów półkowych zależy także od stopnia zautomatyzowania i zmechanizowania przestrzeni magazynowej. Pod uwagę bierze się wiele detali, aby wybrana zabudowa spełniała oczekiwania inwestora przez lata.

5.   Stan techniczny produktów

Jeżeli decydujesz się na zakup używanej zabudowy magazynowej, to powinieneś zwiększyć swoją czujność. Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym regałów, a także z historią ich serwisowania oraz wykonywanych prac naprawczych. To kluczowe kwestie, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo użytkowanej w magazynie zabudowy. To ważne zarówno z punktu widzenia pracowników magazynu, jak i składowanych produktów. Niezależnie od tego, czy stawiasz na zabudowę nową czy używaną, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Wysokiej jakości regały półkowe od ZMS Systemy Magazynowe

Jako ZMS Systemy Magazynowe oferujemy naszym klientom najwyższej jakości regały półkowe oraz inne elementy wyposażenia magazynu. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pojedynczy produkt spełniał rynkowe standardy i był zgodny z obowiązującymi normami i przepisami prawa. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Eksperci ZMS Systemy Magazynowe pomogą Ci w wyborze odpowiednich regałów półkowych i innych produktów.