Serwis

Home   /   Serwis

Przeglądy oraz serwis regałów magazynowych

 

W ZMS Systemy Magazynowe zajmujemy się nie tylko doradztwem, projektowaniem i montażem, ale także serwisowaniem regałów magazynowych. Wykonujemy zarówno okresowe, jak i eksperckie przeglądy regałów i systemów magazynowych. Drugi z nich powinien być wykonywany raz na 6 lub 12 miesięcy, w zależności od decyzji konserwatora. Przypominamy również, że, zgodnie z wymaganiami Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 roku (dz. U. Nr 191, poz. 1596 oraz 2003r. Nr 178 poz. 1745) oraz znowelizowaną normą europejską PN-EN 15635:2010, to na pracodawcy spoczywa obowiązek systematycznych kontroli stanu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Posiadamy przeszkolony i upoważniony do wykonywania przeglądów personel, który współpracuje z nami już od lat. To specjaliści z doświadczeniem technicznym, którzy odpowiednio ocenią stan Twoich systemów magazynowych i – w razie potrzeby – wskażą przyczynę usterek bądź odchyleń od normy.
Podczas serwisu posługujemy się prostym, uniwersalnym kodem kolorów, który pomaga zorientować się w skali uszkodzeń:

 

  • Alarm zielony („Zniszczenie wymagające nadzoru”) – to użytkowane elementy, którym należy przyjrzeć się podczas następnych inspekcji.
  • Alarm pomarańczowy („Niebezpieczne uszkodzenia wymagające podjęcia działań najszybciej, jak to będzie możliwe”) – w takim przypadku uszkodzenie powinno zostać usunięte w ciągu 4 tygodni.
  • Alarm czerwony („Bardzo poważne zniszczenie wymagające natychmiastowego działania”) – taki regał musi zostać bezzwłocznie wyłączony z dalszej eksploatacji.

 

Przeglądów dokonujemy na terenie całej Polski i, co istotne, nie tylko w firmach, z którymi wcześniej współpracowaliśmy w zakresie dostawy i montażu systemów magazynowych. Nieważne czy zamawiałeś swój sprzęt u nas, czy u innych dostawców – chętnie podejmiemy się wykonania prac serwisowych. Zastrzegamy jednak, że nie naprawiamy, a jedynie wymieniamy uszkodzone elementy, gdyż w trosce o bezpieczeństwo, nie możemy pozwolić sobie na chwilowe rozwiązania.